Daima Müşteri Memnuniyeti için Çalışıyoruz!

Eşya Depolama Depo Seçimi

Eşya depolama depo seçimi yaparken dikkat etmeniz gereken önemli hususları bu yazımızda sizler için derledik. Bildiğiniz üzere taşınma süreci kimi zamanlar çok sancılı bir süreç olabiliyor. Bulunduğunuz yerden çıkma günü ile taşıyıcı firma ile anlaşılan gün aynı zamana denk gelmeyebiliyor. Böyle zamanlarda eşya depolama depo seçimi yapabilirsiniz.

Yukarıda anlattığımız gibi bir durum ile karşı karşıya kaldığınızda kiralık bir depodan faydalanmak sizler için en mantıklı seçenek olacaktır. Başka bir durum ise evinizde bulunan fazla eşyaları atmak istemiyor aynı zamanda da evde yer kaplamasını istemiyorsanız kiralık depodan faydalanmak sizler için en iyi seçenektir.

Eğer Ankara’daysanız size mükemmel bir teklifimiz var: Ankara Eşya Depolama sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Eşya Depolama Depo Seçiminin Önemi

Eşya depolama depo seçimi hayatımızda büyük bir önemi vardır. Özellikle taşınma, tadilat ya da farklı sebeplerle mekân değiştirme gerektiğinde, eşyalarımızı güvende tutabileceğimiz bir alan ihtiyacı doğar. Bu aşamada eşya depolama depo seçimi büyük önem taşır. Eşya depolama depo seçimi yaparak istediğiniz zamanlarda eşyalarınızı alıp bırakabilirsiniz.

Eşya depoları günümüzde insanlara çok fazla alan tanıyan önemli yerlerdir. Evde durmasını istemediği ancak atmaya da kıyılamayan eşyalar için eşya depoları adeta cennet gibidir. Lazım olduğunda eşyanızı alabilir, evde yer kaplamasın diye geri bırakabilirsiniz.

Eşya Depolama Depo Seçiminin Müşteriler İçin Kritik Önemi
Eşya Depolama Depo Seçiminin Müşteriler İçin Kritik Önemi

Eşya Depolama Depo Seçimi Yapılırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Eşya depolama depo seçimi yaparken dikkat edilmesi gerekenler nasıl bir depo istediğinizden tutun ne kadar süre kullanacağınıza göre değişmektedir. Eşya depolama depo seçimi yaparken en doğru depoyu nasıl seçebileceğinizi sizler için anlattık. Öncelikle belirli parametreleri baz alarak depo seçimi yapmanız gerekmektedir. Bu parametreler ise:

 • Depo Türleri
 • Fiyatlandırma
 • Konum
 • Güvenlik
 • Depo Boyutları
 • Koşullar ve Sözleşmeler
 • Depo İmkanları
 • Erişim Kolaylığı
 • Müşteri Hizmetleri
 • Temizlik ve Bakım
 • Yorum ve Değerlendirmeler
 • Ekstra Hizmetler
 • Karşılaştırma
 • Ödeme Seçenekleri

Yukarıda belirttiğimiz parametreler eşya depolama depo seçimi yaparken dikkate almanız gereken en önemli parametrelerdir. Bu rehber, oldukça detaylı bir eşya depolama depo seçimi rehberi olacaktır. Yukarıda bahsettiğimiz maddelerin detaylı açıklamalarını aşağıda bulabilirsiniz.

Eşya Depolama Depo Seçimi Yapılırken Müşterilerin Fazlasıyla Dikkat Etmesi Gereken Durumlar
Eşya Depolama Depo Seçimi Yapılırken Müşterilerin Fazlasıyla Dikkat Etmesi Gereken Durumlar

Depo Türleri

İlk düşünmeniz gereken şey hangi türde bir depoya ihtiyacınız olduğu. Örnek vermek gerekirse; kısa süreli ya da uzun süreli bir depo mu arıyorsunuz? Ya da soğuk hava deposu mu sade bir eşya deposu mu? Gibi kendi ihtiyacınızı belirledikten sonra bir depo seçmelisiniz.

Her depo tipinin farklı avantajları ve dezavantajları vardır. Bu nedenle ihtiyacınıza uygun bir depo seçmelisiniz.

Fiyatlandırma

Depo kiralarken fiyat oldukça önemli bir faktördür. Ancak ucuz diye bir depo seçmek her zaman en iyisi olmayabilir. Kalite ve güvenlik de fiyat kadar önemlidir. Bu yüzden depoyu kiralamadan önce ufak bir araştırma yapmanız iyi olabilir.

Google girip müşteri yorumlarına rahatlıkla bakabilirsiniz. Bu yorumlar sizlere depo hakkında fikir vermede oldukça yardımcı olacaktır.

Eşya Depolama Depo Seçimi Konum Kriteri
Eşya Depolama Depo Seçimi Konum Kriteri

Konum

Kiralık deponun yerinin ulaşım açısından uygun bir konumda olması sizler için büyük bir avantajdır. Depo sizlere ne kadar yakın olursa, eşyalarınıza erişim de o kadar kolay olur. Böylece aklınızda soru işareti kalmadan istediğiniz zaman eşyalarına ulaşabilirsiniz.

Yine Google Maps sizin için bu konuda büyük avantaj sağlayan önemli yapılar arasında yer almaktadır.

Güvenlik

Depo güvenliği, depo seçiminde en önemli unsurlardan biridir. CCTV kameralar, güvenlik görevlileri ve alarm sistemleri gibi güvenlik önlemleri bulunan depoları seçmeniz her zaman eşyalarınızın güvenliği için tercih edilebilecek depolardır.

Bu sayede gözünüz arkada kalmadan eşyalarınızı güvenli bir şekilde bırakabilirsiniz. Ayrıca bazı depolarda güvenlik kamerasına bakabileceğiniz sistemler bulunmaktadır. Bu sistemlerden de eşyalarınızın güvenliği adına yararlanabilirsiniz.

Depo Boyutları

Eşyalarınızın sayısı ve boyutu, depo boyutu seçiminde belirleyici olacaktır. Yani depo tercihi yaparken eşyalarınız ile orantılı bir depo tercihinde bulunmak hem eşyalarınız rahat sığmasına hem de maddi yönden daha az maliyete neden olacaktır.

Eşya Depolama Depo Seçimi Sözleşme Yapmanın Önemi
Eşya Depolama Depo Seçimi Sözleşme Yapmanın Önemi

Koşullar ve Sözleşmeler

Kiralama koşullarını iyi bir şekilde incelemelisiniz. Sözleşmelerde yer alan maddeleri dikkatli bir şekilde okuyun ve anlayın. Bu sayede sözleşmede bulunabilecek kötü sürprizlerden kaçmış olursunuz.

Depo İmkanları

Depolarda sunulan ekstra imkanlar, seçim yaparken göz önünde bulundurulmalıdır. Örnek vermek gerekirse; klima, ısıtma gibi özellikler olabilir. Ayrıca bazı depolar taşıma hizmeti de vermektedir. Bu tarz avantajlardan faydalanmak için depo kiralayacağınız yer ile anlaşmanız önemlidir.

Depo sahibi ile güzel bir anlaşma yaparsanız eşyaların taşınma masrafını tamamen sıfırlayabilirsiniz. Bu durum da sizleri maddi açıdan daha iyi bir duruma getirecektir. 

Erişim Kolaylığı

Eşyalarınıza ne zaman ulaşabileceğinizi bilmek önemlidir. Bu yüzden 7/24 erişim sağlayan depolar daha avantajlıdır. Tabi ki 7/24 erişim sağlayan depoların ücretleri de diğer depolara göre çok daha fazladır.

Bunun en büyük nedeni deponun 7/24 personel bulundurmasıdır. Ancak tabi ki müşteriler açısından en avantajlı depolar gün içerisinde sürekli hizmet veren depolardır.

Müşteri Hizmetleri

Müşteri hizmetleri, depo seçiminde dikkate alınması gereken bir diğer önemli faktördür. Sorun yaşadığınızda hızlı bir şekilde çözüm bulunması çok önemlidir. Müşteri hizmetleri iyi olan bir depo ile anlaşmanız sizler için çok daha iyi olacaktır.

Herhangi bir sorun yaşadığınız anda müşteri hizmetleri ile konuşarak hızlı bir şekilde çözülmesi bu maddeyi listemizdeki en önemli maddeler arasına sokuyor.  

Temizlik ve Bakım

Depoların temiz ve bakımlı olması, eşyalarınızın korunmasını sağlar. Rutubetten uzak, fazla nemli olmayan, sıcaklığı muhafaza ettiği eşyaya göre ayarlanmış depolar, eşyalarınızın daha uzun ömürlü olmasını sağlar. Bu yüzden depoyu ziyaret ederek temizlik ve bakım konusunda fikir sahibi olabilirsiniz.

Ayrıca Sağlık Bakanlığı tarafınca onaylanmış kimyasallarla depoların temizliği ve bakımı yapılması ciddi şekilde önemlidir. Eşyalarınızın zarar görermemesi adına bu duruma dikkat edilmesi gerekir.

Yorum ve Değerlendirmeler

Diğer müşterilerin yorum ve değerlendirmeleri de oldukça önemlidir. Yorum ve değerlendirmeler size depo hakkında daha fazla bilgi verecektir. Bu yorum ve değerlendirmeleri de Google da firma ismi aratarak bulabilirsiniz.

Ekstra Hizmetler

Bazı depolar fiyata bağlı olarak ekstra hizmetler sunabilir. Örneğin; taşıma, paketleme gibi hizmetler olabilir. Anlaşmanız durumunda bu hizmetleri depoya yaptırmak işlemlerinizi hızlandıracaktır.

Karşılaştırma

Farklı depoları karşılaştırarak, en uygun depoyu seçebilirsiniz. İnternet üzerinden yapılan karşılaştırmalar size fazlaca zaman kazandırır.

Ödeme Seçenekleri

Depo kiralarken ödeme seçeneklerini iyi incelemelisiniz. Ödeme kolaylığı sağlayan depolar(taksit vb.) müşteriler için her zaman çok daha avantajlıdır.

ÖZET

Eşya depolama depo seçimi, eşya depolama sürecini sorunsuz ve etkili bir hale getirir. Konum, fiyat ve güvenlik gibi faktörler, bu seçimde belirleyici rol oynar. İyi bir araştırma ve karşılaştırma, sizi doğru depoya yönlendirecektir.

Hangi depolama alanının benim ihtiyaçlarıma en uygun olduğunu nasıl belirlerim?

Eşya depolama ihtiyaçlarınızı belirlerken dikkate almanız gereken birkaç önemli faktör bulunmaktadır. Bu faktörler arasında depolanacak eşyaların miktarı, eşyaların boyutu, depolama süresi, eşyaların özel saklama şartları (örn. sıcaklık kontrolü) gibi unsurlar yer almaktadır.

Depo seçimi yaparken hangi güvenlik önlemlerinin olmasına dikkat etmeliyim?

Depo seçimi yaparken güvenlik, en önemli önceliklerden biri olmalıdır. Güvenlik kameralarının bulunup bulunmadığı, alarm sistemlerinin olup olmadığı, yetkili personelin sürekli olarak depo alanında bulunup bulunmadığı ve depo giriş-çıkışlarının nasıl kontrol edildiği gibi konularda bilgi sahibi olmalısınız.

Depolama alanı konusunda uzun vadeli sözleşme yapmak mı yoksa kısa vadeli bir seçenek mi tercih etmeliyim?

Depolama süresi, genellikle depolanacak eşyaların niteliğine ve ihtiyaçlarınıza bağlı olarak değişkenlik gösterir. Eğer belirli bir süre boyunca eşyalarınızı depolamayı planlıyorsanız uzun vadeli bir sözleşme size maliyet avantajı sağlayabilir.

Yorumunuzu Bırakabilirsiniz
0 533 373 58 66
Whatsapp İletişim
💬 Size Nasıl Yardımcı Olalım?
Merhabalar 👋
Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz?

Cazip fiyatlardan hizmet almak için Whatsapp iletişime geçebilirsiniz.